Panele fotowoltaiczne zainstalowane na terenie gospodarstwa rolnego świadczą o jego innowacyjnym charakterze i podążaniu z duchem czasu. Wiele zalet tego rozwiązania skłania rolników do podjęcia decyzji o montażu modułów fotowoltaicznych w obrębie swoich gospodarstw. Zasadniczym argumentem jest zyskanie znacznej niezależności energetycznej, a więc produkowanie prądu we własnym zakresie w stopniu pozwalającym na zmniejszenie korzystania z usług zewnętrznego dystrybutora.

Energią pochodzącą ze słońca z powodzeniem można zasilić liczne maszyny i urządzenia niezbędne do funkcjonowania każdego gospodarstwa rolnego. Prawidłowo zaprojektowana i zamontowana instalacja fotowoltaiczna może praktycznie w pełni pokryć zapotrzebowanie na prąd. Powszechne zainteresowanie odnawialnymi źródłami energii jest również wynikiem troski o środowisko naturalne. Dołącz do grona gospodarstw, które przyczyniają się do poprawy jakości powietrza i zainwestuj w panele fotowoltaiczne.

Farmy

Przedsiębiorstwa i instytucje, które dysponują dużymi powierzchniami niezagospodarowanego terenu, mogą wykorzystać ją do stworzenia naziemnej farmy fotowoltaicznej. To duża inwestycja, która charakteryzuje się pokaźną mocą mieszczącą się w przedziale od kilkudziesięciu kilowatów do kilku megawatów. Wymaga ona dokładnego przygotowania pod kątem ekonomicznym, zadbania o wszelkie formalności oraz poprawnego zaprojektowania i w ostateczności dokładnego montażu wszystkich modułów i elementów.

Niezbędną czynnością przed rozpoczęciem działań instalacyjnych jest przeprowadzenie w terenie audytu, który pozwala określić czy dane miejsce będzie odpowiednie na założenie farmy. Jakość gruntu oraz stopień nasłonecznienia nie jest tu bez znaczenia. Na podstawie wizji w terenie można również oszacować moc paneli oraz ich ilość, by wyprodukować tyle prądu, by praktycznie w 100% pokryć zapotrzebowanie użytkownika na energię. Do montażu wybierane są systemy wysokiej jakości pochodzące od wiodących producentów.